IL Sandviken Toppfotball søker etter vikar for vår daglige leder.

Sist oppdatert: 23. nov 2020 Skrevet av: Mette

 

page1image60218272

IL Sandviken Toppfotball

Øyjordsveien 6 – 5038 Bergen org.nr: 971 354 003

Stillingsannonse

Daglig leder – IL Sandviken Toppfotball. Vikariat. 3

IL Sandviken Toppfotball er en klubb med stolte tradisjoner. Siden 70-tallet har klubben vært en pioner i norsk kvinnefotball. Storhetstiden på 90-tallet ble «kronet» med gull i cupen og bronse i serien i 1995. I strategiplanen har vi definerte hovedmål, virkemidler og tiltak for å bli og regne med i toppfotballen fremover. Vi skal være i norgestoppen hvert eneste år. Vi ønsker å fremstå så spennende og underholdene at vi fyller Stemmemyren på kampdager, og nye generasjoner spillere drømmer om å kle seg i hvitt og rødt og kjempe for Sandviken Toppfotball. De fleste av våre spillere er lokale, og viser dermed at veien frem som toppseriespiller er mulig om man går ønsker og jobber for det.

Vår daglige leder skal ha permisjon fra januar til november 2021. Vi søker derfor en vikar, med mulighet for forlengelse av engasjementet. Vi tilbyr en 100 % stilling, hvorav 80 % er tilknyttet oppgaver i IL Sandviken Toppfotball og de resterende 20 % vårt allianseidrettslag fra 1.1.2021; IL Sandviken.

Som daglig leder vil du rapportere til styreleder og ha ditt arbeidssted på Stemmemyren. Her tilbyr vi blant annet kontorlokaliteter i klubbhuset sammen med gode fotballkollegaer. Stillingen innebærer at både du og vi må være fleksible på arbeidstidene, da toppfotball skjer og utvikles på dagtid så vel som kvelder og helger. IL Sandviken Toppfotball er verdidrevet og basert på innsatsen fra mange frivillige. Vi jobber langsiktig og setter høye krav til oss selv. Dette er førende for måten du skal arbeide og opptre på som daglig leder.

Arbeidsoppgaver:

 • –  Klubbens drivkraft, frontfigur og nav – innad så vel som utad – ingen oppgave er for liten, ingen for stor
 • –  Lede og følge opp klubbens ansatte samt det omfattende frivillige apparatet
 • –  Formelle og administrative oppgaver knyttet til toppfotballarbeidet
 • –  Med utgangspunkt i klubbens strategiplan, jobbe for gjennomføring og videreutvikling av områdene omfattet av planen
 • –  Lede og følge opp pågående og nye prosesser og prosjekter, herunder medvirke til å skape økt aktivitet og delta imarkedsarbeid
 • –  Lede klubbens viktige og interessante samfunnsprosjekter med «hjertet utenpå drakten»

page1image58093376 page1image58091840

      Ønskede kvalifikasjoner:

 • –  Interesse for, kjennskap til og kunnskap om toppfotball
 • –  Leder, med relevant erfaring
 • –  Gode kommunikasjonsevner, skriftlig og muntlig
 • –  God kunnskap om bruk av IT-verktøy kombinert med en strategisk tilnærming til bruk av sosiale medier
 • –  Stor arbeidskapasitetPersonlige egenskaper
 • –  Selvstendig og selvgående, med prioriterings- og gjennomføringsevne
 • –  Gode samarbeidsevner
 • –  Systematisk, ryddig og løsningsorientert
 • –  Serviceinnstilt, imøtekommende og omgjengelig
 • –  Læringsevne og -vilje

page1image58097216

 

Vi tilbyr:

 • En utfordrende og variert arbeidshverdag, tilrettelagt for faglig og personlig utvikling
 • Et arbeidsmiljø med engasjerte og dyktige kollegaer
 • Konkurransedyktige betingelser
 • Fleksible arbeidstiderØnsker du å bli daglig leder i IL Sandviken Toppfotball?Redegjør for din motivasjon, og hvordan du svarer ut de kvalifikasjonene og egenskapene vi etterspør, i en skriftlig søknad til styreleder innen 10. desember 2020. Vedlegg din CV, samt referanser. Vi lover at søknaden blir behandlet konfidensielt i vårt styre.

  Dersom du ønsker en uformell og konfidensiell prat før eventuell skriftlig søknad, er du velkomment til å ta kontakt med styreleder.

  Pål Hansen, Styreleder ph@ilsandviken.no tel: 900 52 200

page2image57996416 page2image60092400